SUPERVISIECYCLUS VOOR PREVENTIEADVISEURS
(binnenkort beschikbaar – tweede helft van 2026)
Tijdens deze drie supervisiesessies is het doel om preventieadviseurs die nieuw zijn in hun rol te versterken door kennis over het wettelijke kader te verstrekken en instrumenten en praktijken uit te wisselen met andere deelnemers.
- Waar vind je nuttige informatie?
- Hoe aan de slag? Waarmee te beginnen?
- Wat zijn de verplichtingen, aandachtspunten, valkuilen die u moet vermijden?
- Welke hulpmiddelen kunnen mij helpen?
INTERVISIE VOOR VERTROUWDE PERSOON
Data: 23/09/2026, 14/10/2026, 18/11/2026, 16/12/2026
De aangewezen contactpersoon speelt een cruciale rol bij het voorkomen van psychosociale risico's en kan een echte steun zijn voor werknemers. De aangewezen contactpersoon kan echter ook...
gebrek aan steun en middelen om met de situaties om te gaan waarmee ze te maken krijgt. Het is immers vaak een geïsoleerde rol, die veel vragen oproept: waar liggen de grenzen ervan?
Welke steun kan ze krijgen? Hoe moet ze handelen in bepaalde complexe relatiesituaties?, enz.
Intervisie biedt vertrouwde personen in de eerste plaats de mogelijkheid om de "isolatie" van het beroep te doorbreken, vragen te stellen, te reflecteren en ideeën uit te wisselen met collega's over hun praktijk en de moeilijkheden die ze tegenkomen, en om nieuwe vaardigheden te verwerven.
en nieuwe hulpmiddelen en bronnen om hun rol te versterken.
- De rol van de vertrouwenspersoon ondersteunen door aan concrete situaties te werken en middelen te identificeren.
- Het versterken van sociale steun tussen leeftijdsgenoten en het bevorderen van netwerkvorming.
- Het gezamenlijk bespreken en reflecteren op de ethische en professionele vraagstukken van de functie.
- Versterking van de kennis van het juridische en regelgevende kader met betrekking tot de preventie van psychosociale risico's
SUPERVISIE COORDINATIE
ABBET organiseert een supervisiesessie voor de directie/teamcoördinatie van de COCOF/COCOM-sectoren.
Het doel: doe een stapje terug, bevraag en bespreek met collega's uw praktijk en de moeilijkheden die u ondervindt, verduidelijk uw rol als manager, verwerf en mobiliseer nieuwe hulpmiddelen en middelen om uzelf in uw rol te versterken.
Het apparaat : de groep bestaat uit maximaal 12 personen. Bij elke sessie werken we rond een situatie die door een deelnemer wordt gepresenteerd en/of een thema dat de groep wil behandelen (bijvoorbeeld besluitvorming, teamdynamiek, conflictbeheersing, vergaderingen, enz.).
Om de opbouw van een groepsdynamiek aan te moedigen, gebaseerd op het vertrouwen en de inzet van iedereen in het proces, is aanwezigheid bij alle sessies vereist.
De inschrijving voor begin 2026 is gesloten. De volgende module staat gepland voor eind 2026 en/of begin 2027.